Különös boldogsággal tölt el, amikor látom, hogy más portálok (oké, csak egy bizonyos oldal) az én cikkeimet veszik kiindulási alapnak a sajátjaik megírásához. A lentebbi kép például egy olyan anyagról készült, amit leadtam, publikáltuk, majd rá pár napon belül az azonos témában jártas szakportálon is megjelent, természetesen átfogalmazott mondatokkal hogy a hasonlóság ne legyen teljesen egyértelmű, és a Google ne büntethesse meg őket duplikált tartalom gyanújával. Ennyire nincsen fantáziája egy szakavatott műszaki újságírónak, hogy mástól kelljen “csontvázat” kölcsönvennie? Ezek szerint igen. És miért örülök ennyire ennek? Mert ezek szerint sikeres vagyok a szakmámban. Ott van például az Apple, terveztek egy jó dizájnú okostelefont, amit aztán a fél világ lemásolt, kisebb-nagyobb esztétikai módosításokkal persze. Ártottak ezzel az Apple-nek? Dehogy. Éppenséggel a saját kreativitásuk hiányát ábrázolják ezzel. Legalább segítséget tudok nyújtani másoknak a cikkeimmel, ha hétköznapi látogatók nem is, de hozzám hasonló szakértők ezek szerint olvassák, amit írok 😀
Hónap: 2016 június
Meseszép gitározás
Átalakulás vs. Megváltozás
Vajon változtatnunk kellene-e magunkon ahhoz, hogy mások jobban elfogadjanak? Miért nem vagyunk hajlandóan engedni bizonyos elvekből, miért ragaszkodunk hozzájuk olyan sziklaszilárdan? Miért nem tudunk idomulni a másikhoz, miért érnek egyre hamarabb véget a párkapcsolatok, miközben egyre többen hisznek az önállóságban, a teljes függetlenségben? Kettős paradoxon a kérdések válasza. Hiszen mindannyian egy partnerre vágyunk. Van egy világjáró művészlélek ismerősöm, lány az illető, kóstolgatja a férfiakat és nem veti meg az egyéjszakás kalandokat sem. Úgy érzi, senki sem való mellé, jobban mondva senki sem tudná elfogadni az ő életvitelét. És utóbbi miatt úgy érzi, hogy az ő álmai partnere csak egy illúzió, valójában csak követni kell a saját útját és céljait. Aztán majd csak lesz valahogy. Az illető függetlensége több szálú, többek közt azért is, mert jelenleg külföldön él, a szülei sem táplálnak különösebb lelki támogatást felé, egyszerűen csak hagyják, hogy a lányuk feltalálja magát, a semmi közepén. Elengedjük egymást, közben titokban mégis kapálózunk a másik után. Hol van ebben a logika? A probléma az, hogy sokan azt hisszük – félig jogosan – a rosszul sikerült kapcsolatokra alapozva, hogy csak akkor működhet egy partner-projekt, ha alkalmazkodunk a másikhoz, és az ő igényei szerint szabjuk át az életünket. Mondhatnám, hogy ezzel nem értek egyet. Közben rájövök, hogy jé, én is szingli vagyok, és magamban blogolok az este kellős közepén a garzonomon ülve. Viszont ahogy telnek a napok, ráébredek, hogy nem változni, hanem kibontakozni kell egy kapcsolatban, legalábbis elvileg arról kéne, hogy szóljon egy két fél közt kialakuló kontaktus. Nem azt kell elérni, hogy egymás szemében a megálmodott sémába illeszkedjünk. Azt lenne talán célszerű megvalósítani, hogy kifejlődjön az, ami eleve megvan mindkettő félben. Nem tudom, hogy követhető e, amire gondolok. Mint egy fenyőmag. Ha ránézel, csak egy darab, kavics méretű jelentéktelen tárgy. Ha viszont elülteted, kinő belőle egy erdő. Nem azt vártad el a magtól, hogy sziklává változzon. Csak hagytad őt “érvényesülni” és termékeny következménye lett mindennek. Annyira gyors, gazdag és interakciókkal teli lett a világ, hogy nehezebben engedünk be másokat személyes “fenyő ligetünk” kerítésein belülre. Pedig azt tapasztalom, hogy a barátok csak előrébb segítenek. Akkor viszont egy barátnő is pozitív irányba kéne, hogy terelje az életemet, és én is az övét. Viszont közben válogatós vagyok. Ugyanaz a paradoxon ural engem, mint bárki mást a velem hasonló korúak táborában. Talán E. cimborámnak van igaza, hagyni kell a dolgokat, átélni őket és ösztönösen cselekedni, ha valami klappol. De semmiképp sem erőlködni, formálni. Elhatároztam, hogy a nyár minden napját így élem meg idén, teljesen és aktívan. Meglátjuk, mit gondolok majd, mire Szeptember lesz.
A karbonszálas fejhallgató, potom összegért :-)
Nem egy olcsó mulatság. Félmillió forint hatalmas összeg. Nem csak egy fejhallgatóért. Persze van, aki pont ezt a fülest keresi, különben nem gyártanák. Aki szereti a kényeztető, kellemes hangzást. Aki zenehallgatás közben nem akar foglalkozni a világgal, ugyanakkor pihentető, laza karakterre vágyik. A MrSpeakers-t én személy szerint nem tudom komolyan venni, mert ők maguk sem veszik komolyan a hiteles hangvisszaadást. Egy egyéni hangélményre vágynak, egyszerűen csak annyi a céljuk, hogy a termék hangja “király” legyen. Ez érződött is az Ether C stílusán. De a többi még kiderül a fenti videóban és persze a cikkben, ami ide kattintva érhető el.
Milyen film az Aljas Nyolcas?
Röviden: Az Aljas Nyolcas egy olyan film, amiért megéri moziba ülni, vagy megvárni a Blu-ray verzió forgalomba kerülését, előrendelést leadni, aztán tűkön ülve várni, hogy megérkezzen a lemez és azonnal bedobni a lejátszóba, majd végigülni három órát. Persze ezt a három órát igény esetén meg lehet szakítani nagyjából középtájon, vagy valamelyik tipikusan Tarantino-motívumként elkönyvelt fejezetcím beúsztatásakor, hogy gyorsan újratöltsük az üdítőt, dobjunk egy sárgát, vagy tudom is én. Eltérünk a tárgytól, vissza a hullámvasútra!
Csak Tarantino tud Tarantino filmet forgatni, és noha ez erősen sekélyes kijelentés, primitíven álcázott dícséret, mégis ennél közelebb nem tudok lépni az igazsághoz. Mert kaszkadőr Mike foglalkozása Kaszkadőr, és csak a Hattori Hanzo szamurájkard képes összecsapni a szintén Hanzo pengével. Így van ez rendjén. Talán tényleg hosszú film az Aljas Nyolcas, és talán tényleg ingerszegény a maga módján, ugyanis nem arra készült, hogy a befogadóképességünket ostorozza (dehogy is nem), jobban mondva kevésbé a vizuális orgia fenntartása a cél. Erről ír nem egy online kritika is, a legnagyobb portálok említik az unalmas párbeszédeket és egyéb tényezőket, amikbe talán bele lehetne kötni – ha minden áron akarnánk. De az Aljas Nyolcas ennél sokkal többről szól, főleg azok számára, akik már eleve ott tartják polcukon az első hét Tarantino lemezt és akik tudnak a sorok között olvasni. Nem is ragozom tovább, ínyenceknek kötelező darab, kötelező, és jaj de örülök, hogy ma ilyen filmeket is legyártanak. Csak így tovább Mr. Tarantino, várom már a “kilenc kegyenc” illetve bármi egyéb következő projektjét, ami kipattan elvetemült, különc és lázadó koponyájából!
Ha értékelni kéne: 10/10
De mindenképp kell hozzá jó kép, jó hang, lehetőleg vetítővászon, és egy kényelmes fotel! Ezek nélkül nem lehet végigízlelni az Aljas Nyolcas hóból vérbe fulladó mesevilágát!