Under the skin

under-the-skinAmikor ezt a filmet elkezdtem nézni, előtte még gondolkoztam is, hogy “ma mindegy, hogy mi lesz, csak sci-fi legyen!” Így aztán jött az Under The Skin, ami tulajdonképpen egy nehezen véleményezhető történet. Én nem tudok róla véleményt alkotni, ahhoz túlságosan ostobának érzem magam, most, még frissen a megnézése után. Annyit leírhatok, hogy mit gondolok, de ez mit sem változtat a tényen, hogy dühösnek és átvertnek érzem magam, az első tíz perc után ki kellett volna kapcsolnom.

A jó sztorik, amiket eddig láttam, mind valamilyen konfliktus köré épültek. Az Under The Skin nem ad egyértelmű utalást a nézőnek, helyette művészi képsorokkal sejteti, hogy idegen, de nagyon idegen nő jelenik meg Skóciában a nagy semmiből. Elnyújtott snittek. Unalmas beállítások. Scarlett flegma arca egy örökkévalóságon keresztül bámul a semmibe. Ez még csak egy dolog. Aztán jönnek azok a szörnyű “zenei betétek” mintha az agyamon akarna valaki kettéfűrészelni egy zümmögő szúnyogot, nagyjából ennyire “jó” a film aláfestése. Ha nem Scarlett vállalta volna a szerepet, akkor ez a projekt úgy, ahogy van, eltűnt volna a süllyesztőben.

A film egy bizonyos ponton rettegést és félelmet váltott ki belőlem, de nem a horrorfilmekhez hasonlatos hatással, hanem egy sokkal zavarodottabb és szörnyűbb módon. Hirtelen úrrá lett rajtam egy olyan típusú rettegés, amit valószínűleg akkor is éreznék, ha igazi UFO állna velem szemben. Azért fogott el az ijedtség, mert nem értettem, hogy mi történik, csak annyit láttam, hogy ami történik, az megmagyarázhatatlan, és vérfagyasztó. Nem viccelek, a frász jött rám, megrémítettek a képek. A film tisztességtelen módon zárul le, nem ad magyarázatot a nézőnek, nem válaszol meg semmilyen kérdést, nem ad támpontot. Így én sem adok pontot neki. az iMDB-n egy igazi fanatikus úgy nyilatkozott, hogy ez a legjobb film, amit valaha látott. Nem lehetünk egyformák, nekem a La Grande Bellezza tetszik, ha szerzői filmről van szó, de ez az angol szörnyűség számomra a legrosszabb, a létező legrettenetesebb dolog, amit valaha mozgókép címszóval átéltem.

Értékelés: 0/10

Ezúttal Marantz kütyüről ejtek néhány szót

Volt szerencsém kipróbálni egy Marantz fejhallgató erősítőt, zeneileg teljesen rendben volt, meg a megépítettsége is nagyon tetszett, mondjuk egy bajom van vele. A videóban is elmondom. Egyszerűen 2015-ben nem tudom elfogadni, hogy egy kijelző ennyire puritán legyen, minimum OLED kéne hogy legyen rajta, amin egy teljes szám és album meg  tud jelenni szükség esetén, persze ez a kütyü nem médialejátszó. De akkor inkább nélkülözték volna róla az USB-lejátszást. Így főleg azok tudják kihasználni az előlapi USB-portot, akik Apple mobileszközzel nyomják. Persze, azért hátul is akad bemenet, kimenet bőven, szóval a HD-DAC1 hagyományos hifi rendszerben és az íróasztal sarkán is megállja a helyét. Minden más kiderül a videó alatti hivatkozáson keresztül, a teljes cikkből…

Kínpadon az Arcam új csodalejátszója

Van egy pécém, van egy tonna lemezem, van egy hálózati merevlemezem, de néha a haverom pendrive-on hozza a tuti filmeket. Amúgy audiofil is vagyok, és szeretek jó minőségben zenét hallgatni. Na most jön a pláne: nem szeretnék mindezek lejátszásához külön-külön kütyüket a szobába. Azt szeretném, hogy legyen egy termék, ami mindezzel megbirkózik, és a lehető legjobb minőségben visszaadja filmeimet, zenéimet, videóimat. Létezik ilyen? Hogyne létezne. Ma már olyan hiper-szuper Blu-ray lejátszókat lehet kapni, melyek messze túl mutatnak a “berakom a lemezt és hallgatom ahogy vinnyog” koncepción. Az UDP411 fő érdekessége, hogy angolok fejlesztették, Cambridge-i székhelyű cégtől származik, hifi áramkörre épül az audio része, a képi áramkör pedig lehetővé teszi, hogy akár high end projektorra rákösse az ember. Erről a bizonyos UDP411-ről szól a cikk, ami a mai napon lett publikálva az AV-Online hasábjain.

Az Arcam UDP411 cikk ide kattintva olvasható!

Milyen film a Bíró, avagy The Judge?

Annak idején a Kiss Kiss Bang Bang c. produkcióban láttam először Robert Downey Jr-t mint karaktert. Akkoriban még nem kerültek rivaldafénybe a Marvel-féle szuperprodukciók, talán a Sherlock Holmes epizódok és a Vasember tették őt echte hollywoodi szupersztárrá, persze előtte is bizonyította színészi tehetségét… azóta viszont a mainstream áldozata lett, és megelégedett a gazdagon tejelő, giccses-sablonos megamozik ajánlataival. A Judge látszólag B)-kategóriás mozi, persze aztán az első öt percből kiderül, hogy egyáltalán nem az, sőt, ez az a film, amit Hollywood egyre ritkábban tesz elénk, holott az igazságügyi, félig-meddig családi drámák sikerességét számos cím (pl. Remény Rabjai) igazolja. A Judge egy viszonylag komoly film, ami a családi gondokat, az apa-fia viszonyt, a nevelés fontosságát és a törvényt egyaránt étlapra helyezi. Megkajáljuk, közben félig savanyú ízt érzünk, ami aztán átmegy egy kicsivel izgalmasabb krimi-jellegű sztoriba, aztán kissé lágyra higított melankóliába torkollik. Tudom, nem ártana lazábban fogalmaznom néha.. Szóval itt van Tom Hagen a keresztapából, az időközben meghízott és őszült nagytesó, aki feledhetetlen alakításával a Full Metal Jacket c. filmben egy életre megmarad az emlékezetemben. A sztoriban vannak egész jó fordulatok, bökkenők, kérdések, a szereplők pedig nagyon, nagyon sokat hozzáadnak a filmhez. Nem egy pörgős valami, jóval inkább mentális hullámvasút, de a The Judge egy jó és nézhető egész estés mozi, némi tanulsággal, ami voltaképpen a legtöbb amerikai drámában szinte ugyanaz szokott lenni, mégis a remekül megírt párbeszédek és a feszültséggel teli bírósági tárgyalások megkövetelték, hogy kétszer megnézzem ezt a filmet, ami nálam nagy szó.

Értékelés: 8/10

Minden, amit egy Denon fülesről tudni érdemes

Újabb kütyühöz volt szerencsém: McIntosh MHA100

5000 Euró egy fejhallgató erősítőért nem sok egy kicsit? De igen, ami azt illeti, nagyon sok, főleg ha belegondolok, hogy ebből az összegből 3 db HDVD800-at is vehetnék, vagy egy használt Mazda MX-5-öt, vagy valami ilyesmit. Persze ez nem csak sima fejhallgató erősítő, egyrészt ez egy McIntosh, másrészt hangfalakat is meg tud hajtani, harmadrészt meg előfokként is használható. Videó is készült róla…

Ezt írtam a készülékről: Mcintosh MHA100 teljes cikk

Bowers & Wilkins CM6 S2, őfelsége ajánlásával

B&W CM6 S2 high gloss piano black
A Jamo C 603-asommal messzemenőleg meg vagyok elégedve… de ez azért más cucc 🙂

Így kezdtem el kevesebbet aggódni

dale-carnegie-hogyan-fejezzuk-be-az-aggodastEchart Tolle rávilágított 1-2 dologra, amiket korábban nem alkalmaztam tudatosan. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy a baloldalt látható könyvet is elolvastam, ugyan a címe alapján nem vettem volna meg. Úgy hangzik, mint valami lelkisegély tanácsadó ponyvaregény, ami tele van közhelyes és idegesítően naív gondolatokkal, holott a “Hogyan fejezzük be az aggódást és kezdjünk el élni” leginkább sztorik gyűjteménye, és tele van olyan tippekkel, amik tényleg segítik az embert abban, hogy nyugodtabb lehessen. Úgy minden esetben, az élet minden területén, legyen szó akár munkáról, akár családról. Azt vettem magamon észre, hogy a könyv elolvasása után békésebben viselkedek, és a kollégáimmal is hamarabb meg tudok oldani bármilyen jellegű konfliktust. Arra is rájöttem (ami talán nem meglepő észrevétel egy ilyen témájú könyv elolvasása után), hogy sokkal kevesebbet aggódom a dolgok miatt. Ugyebár itt a blogomon mostanában már nem szoktam hangoztatni, hogy épp mi nyomja a lelkemet (ha egyáltalán nyomja, mert hogy néha ilyen is előfordul), hiszen az én bajom az az én bajom, és nem kell a világot terhelnem vele. Persze pont itt van a kulcsgondolat: az én bajom. Mindenkinek többnyire a gondolatai határozzák meg a baját is egyben. Másképp szólva, a problémáid forrása az esetek döntő részében az, hogy a gondolataid felnagyítják és rádúszítják a problémáidat. Aztán jönnek a szellemi, majd egészségügyi következmények, amiket ez a könyv folyton folyvást igyekszik a legkülönbözőbb, módon ábrázolni. És ami kísérteties volt számomra, hogy ezek a “tanulságsztorik”, amik a kötet bő negyedét kiteszik, többnyire ugyanazt a témát járják körül, ugyanazt a gondolatot és megoldást sugallják. Tanultam néhány dolgot ebből a kis könyvecskéből, és azt gondolom, hogy nekünk, magyaroknak különösen alkalmaznunk kéne jónéhány tanácsot, ami található benne. Igaz, hogy réges régen, majdnem száz éve íródott szavak vannak benne, de Dale Carnegie munkája mai napig aktuális, és helytálló, hiszen az emberiség természete nem sokat változott ennyi évtized után sem. A mai világban ezt kéne kötelező olvasmánnyá tenni, és nem az Egri Csillagokat, már elnézést hogy ócsárolom a magyar irodalmat, de akkor is.

Milyen film volt a John Wick?

john-wickKeanu Reeves nem olyan rossz színész, bizonyos filmek (Constantine, Mátrix, Féktelenül) tulajdonképpen lehetővé tették számára, hogy ereje teljében, tőle minden telhetőt megtegyen a filmvásznon. A John Wick egy kicsit alacsonyabb pozícióba helyezi azt a bizonyos lécet, amit a mi Neónk már nem egyszer gondtalanul átugrott. Nem tudom, vagyis hát nem hiszem, hogy a színész csökkenő népszerűsége okozza-e a B-kategóriás John Wick-ben való főszerepet, avagy ha ló nincs, jó a középkorú bérgyilkos is? Mindegy, szóval maga a film nem rossz, de nem az a projekt, amit feltétlenül meg kell nézni az életben. Simán kihagyhatod, semmi újat nem tartogat. Gyönyörű a kép és a hang, ez 2014-ben azt hiszem nem kihívás, a karakterek kissé erőltetettek, eredeti figurák nincsenek, nekem legjobban az orosz fater jött be, aki a film komolytalanságát sokszor nagyon frappánsan meg tudta fejelni. Nem csak az a baj, hogy a Wick egy átlagos bosszútörténet. Az is baj, hogy nagyon válogatós néző vagyok és ez nem az a műfaj, nem az a sztori, ami megfog, már nem.

Értékelés: 6/10

Amerikából jöttem, mesterségem címere: hangfal

Revel Concerta M12 állványos hangfal
Kellemeset csalódtam a Revel hangfalakban. Bebizonyosodott, hogy amerika nem csak a lomhán puffogó dobozok gyártásához ért.