Fiatal vagyok még, 23 évesen nem tudhatom, hogy pontosan mit érez egy 65 éves kiábrándult olasz, Róma kellős közepén. Toni Servillo azonban mégis valahogy megoldotta, hogy átéljem azt a helyzetet. Ugyan még nem jártam olasz földön, de ez a film arra vett rá, hogy egyszer oda is ellátogassak. A Nagy Szépség nem feltétlenül jó film, legalábbis attól függ, ki mit vár el a jó filmtől. Számomra viszont ez egy tökéletes film. Én ha leülök mozizni, nem feltétlenül konfliktust vagy kihívást keresek, ha van valamilyen művészeti érték, azt tudom méltányolni. És itt van művészet, szinte minden szekvenciája csak arról szól a Nagy Szépségnek. Az operatőr egyszerűen zseni, az olaszok pedig olaszok, a zenék is rendben vannak, de akkor is… az a hangulat, amit ez a film megteremtett, valamilyen szinten, szerintem egyedülállónak számít. Ötször láttam már a Nagy Szépséget, és biztos, hogy sokszor még el fogom indítani, annak ellenére, hogy a játékidő nagyon hosszú és a dialógokat már majdnem kívülről fújom. Ez a film arra inspirált, hogy jobban figyeljek és igenis foglalkozzak a mozgókép világával. És ezért önmagában hibátlanként tartom számon, persze megértem azokat, akik számára érthetetlen, zavaros vagy egyszerűen csak rossz produkció. Ez olyan dolog, hogy mindenki mást lát benne, mert nem mainstream és nem populár beállítottságú munka, egyszerűen csak van, magának, a maga kis fanyar, édeskés ízével és meseszép képiségével.
Hónap: 2014 augusztus
Milyen film a Godzilla?
A látványa lenyűgöző, a szereplőválogatás tulajdonképpen rendben van, az operatőri munka teljesen jó. A történet helyenként saját magát rúgja fejbe a logikai buktatóival, mondjuk ez egy sci-fi/világvége műfajú filmnél előfordul, na de hogy néhány ember, ilyen poszttal a valóságban is ennyire ostoba lenne, azt erősen kétlem. A világító tűzes plazmasugarat köpő Godzillától mai napig röhögnöm kell. A Jean Reno féle, ezredforduló előtti verzió toronymagasan ráver erre a változatra, nem tudom, miért kellett újat készíteni, persze, elmondhatjuk, hogy ennyire nagy még sose volt az ominózus óriásszörny. Na és az atomon élő másik két szörny? Megeszi a rakétát, mint valami diákcsemegét? És mi ez a végén? Fogja magát Godzilla és lemerül a víz alá, avagy csá, én elvégeztem a dolgomat. Még csak nem is bántja az embereket. Kikerüli az anyahajót. Az épületeket eltapossa, de az anyahajót, ahol a kulcsszereplők állnak, azt egyszerűen kikerüli. És mi ez, hogy a főszereplő srácnak rendszeresen szemébe néznek a több, mint száz méter magas szörnyek? Megáll a szörny, lehajol, és ránéz. Mivaaaaan? Olyan mintha gyerekeknek írták volna ezt a filmet, közben mégis tele van iszonyú pillanatokkal. Nem értem, miért kell ilyesmire dollármilliókat (százmilliókat) költeni, én alig vártam, hogy vége legyen, leszámítva a szörnyek első megjelenésekor leeső államat (mert hogy ilyen bazi nagy szörnyek még sehol se fordultak elő), nem hagyott bennem mély nyomot ez a film, igyekszem gyorsan elfelejteni.
Ha értékelni kéne: 4/10
Elkészült a Számháború forgatókönyve
Milyen film az Angel-A?
Idén nyáron elkezdtem behabzsolni valamennyi Luc Bésson filmet, igaz, a korábbi munkák még hátravannak, de a Nagy Kékség, a Léon, a profi, az Ötödik Elem, a Taxi, a Nikita már megvoltak. És most következett: az Angel-A.
Hiába ajánlom mindenkinek bátran, sőt buzgón ezt a filmet, sajnos nagyon kevés helyről lehet letölteni hozzá magyar feliratot, és én is csak franciául fértem hozzá, a magyar felirat időzítése szar volt, ezért végül csak angol felirattal néztem. Ilyenkor örülök, hogy tudok valamennyit angolul, mert mint kiderült, nem hétköznapi sztoriba csöppentem.
Luc Bésson akár hullámzó karriert futott eddig be, akár nem, ez egy olyan film, amiben a női főszereplő dögös és szexi, a konfliktusokban érezni a feszültséget, a vicces jelenetek pedig tényleg viccesek, s mi több, a szomorúak tényleg szomorúak. Ilyenkor jobb, hogy egyedül nézek filmet, mert a drámai részeket könnyebben át tudom érezni, ha mellettem senki nem kommentál semmit, csak némán rátapadok a képernyőre. Az Angel-A szimbolikus és felszínen zajló történet egyaránt, igazi “értelmiségieknek” film, mely érdekes kérdést tesz fel a nézőnek, és még érdekesebben mutatja be a főszereplő mint hétköznapi ember reakcióját… azzal a bizonyos Angela nevű hölggyel, akiről mint kiderül, sokkal több, mint hétköznapi hölgyemény…. szexi, kétméter magas, hosszúlábú hölgyemény…
A zene olyan, ami az én kedvenceim közé tartozik, mint Bonobo, tele alternatív morzsákkal, jazzes elemekkel, lágyam hömpölygő ambientes morajlással, a képi világ a huszonegyedik században különcködőnek számító fekete-fehér, a szereplők és a történet, ergo a film nyelvezete pedig francia. Ez nem teszi önmagában csalogatóvá a projektet? Dehogyisnem.
A film első felében nem értjük, hogy ki ez az Angela, a film második felében pedig azt nem értjük, hogy mi jó sülhet ki végül Angela és Jamel Debbouze között? A választ nem mondom meg, ezt a filmet meg kell nézni. A kissé egyszerűcskén lezárt sztori ellenére olyasmit kaptam ettől a történettől, amit már régóta egytől sem. Kikapcsolódhattam, kikapcsolódhattam egy alapvetően romantikus filmtől, hát létezik ilyen?
Olyan érzéseket élhettem át újra, amiket az első lány elvesztése, az első komoly csalódás, komoly meghatódás után érezhet az ember, de van még itt értetlenkedés, vágy, döbbenet és sok más is. Milyen film az Angel-A? Nem egyszerű, a magamfajta elvont hülyegyerekeknek viszont egy kincs, ínyencfalat, mestermunka. Bárcsak ott lenne a polcomon az eredeti DVD, kár, hogy már nem lehet kapni sehol sem.
Értékelés: atom film!
8/10
Nocsak, mi került ide?
Csak úgy, mint a 700D-ért, ezért is rengeteg pluszmunkát vállaltam. Így, hogy egyedül élek, senki sem vette roszz néven, hogy éjfélkor is ülök a gép előtt, és a klaviatúrát csapkodom. A munka gyümölcse megjött végül. Aki jól ismer, az tudja, hogy nem kezdek el filmet készíteni anélkül, hogy a kép mellett a hang is elfogadható legyen. Na, azért túlzásokba ne essünk, a 700D és a Zoom párosa nem fog mozi minőséget garantálni, de szerintem egy amatőr videós ennél jobb kombinációt nem kívánhat. Boldog vagyok, mert úgy érzem, hogy a kitartó munkával megint sikerült valamit elérnem, még akkor is, ha csak egy darabot a kirakósból. A végeredmény fog csak számítani, és tulajdonképpen azt érzem, a sok munka és kevés alvás ellenére: ez a helyes út.
RTiA3, a rocker hangfal…
Ezt a hangfalat egyszer magunkkal vittük evezni
Hol fog játszódni a Számháború?
A forgatás helyszíne Budapest és Leányfalu lesz, utóbbiból nem sok fog látszani, mivel vidékre kizárólag az erdő miatt kell majd menni. A Pilis remek helyszínként szolgál a tépelődős jelenetek, az erdei séta felvételéhez, ráadásul az ösvények árok-szerűen haladnak felfelé a hegyre, így lehet majd néhány izgalmas snittet készíteni a főhősről, ahogy halad az úton, és fölötte, a fák árnyékában követi a gonosz. Voltam ma az erdőben és jót tett neki ez a nyári sokesős időjárás, nyár vége van, és a fák elképesztően zöldek. Lehet, hogy szeptemberre tolódik a forgatás, de az is lehet, hogy az erdei jeleneteket előbb vesszük fel, nehogy lekéssünk erről a látványról. A fák lombkoronája nagyon sűrű, alig süt be a nap a levelek között, ami ad egy kis drámai hangulatot, ugyanakkor lehet majd kicsit játszani a kontraszttal. A fenti képen épp a kishúgom rohant előre vaktában, úgy csinált, mint ha szitakötő lenne. 🙂 Csak azért mutatom ezt a fotót, mert ezen látszik az ösvény U-betűhöz hasonló alakzata, persze a húgom is aranyos.
Mai ebéd
West end kaja részleg. Ha itt hamburgert akarsz enni, akkor a Belfritben egyél, és kérj hozzá fűszerezett krumplit, hannibál szósszal. A szószt hagymával kérd. Tutiság.


